Uvedení nového herního telefonu Lenovo Legion Y90 se podle všeho blíží. Lenovo totiž přidává na tempu promo kampaně a do světa vypouští další promo video. V prvním videu nás výrobce na začátku měsíce navnadil na design chystaného stroje. A nutno říci, že vzhled nezapře, že jde o herní telefon. Na video velmi rychle navázali i tipaři a naservírovali nám téměř kompletní specifikace telefonu.

A právě na jeden z parametrů upozorňuje nové promo video, které najdeme jak na čínské síti, tak i na YouTube. Ve videu výrobce odkazuje na vylepšené chlazení herního telefonu Lenovo Legion Y90. Jde o chlazení vzduchem a zajistí jej dva výkonné ventilátory. Ventilátory můžeme spustí při hraní her jednoduchým tapnutím na ikonku větráku. Lenovo k tomu dodává, že dva ventilátory zajistí proudění vzduchu rychlostí 180,65 cm3/s.

Z nového promo videa se ale nic dalšího nedozvíme, takže si musíme vystačit zatím s tím, co o herním Legionu Y90 říkají tipaři. Telefon má prý poměrně velký 6,92 palcový E4 AMOLED displej se 144 Hz obnovovací a 720 Hz vzorkovací frekvencí. V širším rámečku nad obrazovkou leží na pravé straně přední kamera se 44 MPix snímačem Samsung GH1. Hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix senzor OmniVision OV64A a sekundární 16 MPix snímač. Telefon prý pohání Snapdragon 8 Gen1 spárovaný s až 18 GB RAM a až 512 GB interního úložiště. Zajímavostí, zatím ale nepotvrzenou je to, že telefon podporuje 4 GB virtuální RAM a 128 GB virtuální interní paměti. K dispozici je tak celkem 22 GB RAM a 640 GB interní paměti. Baterie má údajně kapacitu 5600 mAh a podporu 68 W nabíjení. A samozřejmě nechybí ani herní tlačítka a systém Android 12.