Řada Realme 9 by se měla představit veřejnosti někdy v průběhu února, i když stále nemáme v ruce žádné konkrétní datum. Každopádně půjde o velmi zajímavé kousky a kromě základního modelu se má dostat i na Pro a Pro Plus varianty. Samozřejmě jako vždy netušíme, zda některá z nich bude dostupná jen na některých regionálních trzích, protože Realme si občas s podobnými strategiemi zahrává. Proto dnešní informace o údajných cenách Realme 9 Pro 5G berte s lehkou rezervou, protože se mohou týkat jen indického trhu. Ale bylo by velmi příjemné vidět je i globálně.

Informace pochází od známého tipstera Yogesh Brara a snaží se navnadit fanoušky na velmi lákavou cenu. Podle něj by totiž Realme 9 Pro 5G mělo začínat v přepočtu zhruba na 228 dolarech, což není vůbec špatné. Sice by asi šlo o variantu jen se 4 GB RAM, ale Realme tentokrát alespoň nešetří na vnitřní paměti. Telefon by totiž měl mít ve všech verzích unifikovaných 128 GB RAM a rozdíly tak budou pouze ve velikosti RAM. A na výběr bude od 4 GB až po 8 GB variantu.

Jinak má jít o velmi solidně vybavený telefon pro střední třídu, který má dorazit třeba se 6.59-palcovým FullHD+ AMOLED (údajně) displejem se 120 Hz. I když jen se čtečkou otisků na boku, takže o AMOLEDu bych stále ještě nebyl zcela přesvědčen. Dále pak s novým procesorem Snapdragon 695 nebo 5000 mAh kapacitou baterie se 33W nabíjením. Hlavní fotoaparát má být trojitý se 64 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx kombinací a selfie kamerka se 16 Mpx. Pozitivní je pak i přítomnost Androidu 12 hned z výroby.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.