Telefony řady Realme GT 2 jsou na čínském trhu poměrně krátkou dobu, ale pomalu se chystají i na trhy globální. Kdy přesně se tak stane zatím nevíme, ale na začátku měsíce potvrdil viceprezident Realme, že o nich uslyšíme už brzy. Co se globálních trhů týče, konkrétně zmínil evropský a indický trh. Ovšem zdá se, že se alespoň model Realme GT 2 Pro podívá i na thajský trh, protože právě získal thajskou certifikaci NBTC. Prošel i testy Geekbench a zároveň jej najdeme i v databázi Google Play Console. Samozřejmě se stále bavíme o globální verzi telefonu.

Realme GT 2 Pro v globální verzi má jak u NBTC certifikace, tak i v Geekbench testech kódové označení RMX3301. Z testovacího výpisu vyčteme, že i globální verzi pohání vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1. Stejně tak je i v tomto případě operačním systémem Android 12 s nadstavbou Realme UI 3.0. A testy prošla verze s 12 GB operační paměti. Ovšem je pravděpodobné, že se stejně jako v Číně bude i na globálních trzích prodávat verze s 8 GB RAM. V případě interního úložiště čekáme až 512 GB.

Realme sice zatím oficiálně nepotvrdilo, že i další specifikace budou stejné u globální verze jako u té čínské, ale je to pravděpodobné. Zřejmě se tedy dočkáme 6,7 palcového AMOLED displeje s rozlišením Quad HD+ a 120 Hz obnovovací frekvencí. Panel je typu LTPO 2.0 a chrání jej sklo Gorilla Glass Victus. Přední kamera má 32 MPix a zadní trojitý fotoaparát je poskládaný ze dvou 50 MPix senzorů a jednoho 2 MPix snímače. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Očekáváme, že výrobce tyto specifikace pro globální trhy brzy potvrdí a zveřejní i termín představení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.