Nedávno jsme měli možnost vidět kompletní plány značky pro následující půlrok a rozhodně budou mít napilno. Na únor tam mají naplánováno představení nového OnePlus Nord 2 CE 5G v Indii, případně laciného Nord N20 na evropských trzích. Známý tipster Max Jambor navíc dnes přinesl konkrétní informace právě o přesném datu předvedení prvního z nich. Dostal se totiž k poměrně jednoznačnému obrázku, jehož interpretace je poměrně jednoduchá. Navíc je na pozadí načrtnutý i modul zadního fotoaparátu telefonu, které sedí na již dříve zveřejněné rendery.

Dnem „D“ by se tak měl stát 11. únor a Nord 2 CE 5G bude primárně uveden pro indický trh. To je na první pohled lehce znepokojivé, protože všechny dosavadní informace se vůbec nezmiňují o tom globálním. Midrange řada CE přitom vždy měla i své globální modely a nikdy se nespokojila pouze s regionálním kouskem. Na rozdíl od číslovaných high-end modelů, kde je čistě indických hned několik. Budeme tak doufat, že se Nord 2 CE 5G podívá i do světa, protože minulá generace byla velmi oblíbená. Zejména pokud by se potvrdily spekulace o ceně začínající zhruba na 320 dolarech.

OnePlus Nord 2 CE 5G nebude žádný „trhač“ asfalt a parametry jsou bezpečně ve střední třídě. Telefon má dostat třeba 6.4-palcový FullHD+ AMOLED panel s 90 Hz a integrovanou čtečkou otisků prstů. O výkon se postará čipset Dimensity 900 s až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. A jak už je jasné z názvu telefon, tak i s podporou 5G. Dále pak dostaneme 4500 mAh kapacitu baterie se 65W nabíjení nebo trojitý fotoaparát se 64 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro senzory. Případně 16 Mpx selfie kamerku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.