Společnost Motorola to před koncem loňského roku pěkně rozjela. Jako první totiž uvedla telefon Moto Edge X30 s vlajkovým procesorem Snapdragon 8 Gen1. Telefon se zatím prodává jen v Číně, ale výrobce jej už připravuje i na globální trhy, kde půjde do prodeje s obchodním názvem Moto Edge 30 Pro. Ale to není vše. Tato krasojízda bude pokračovat i letos. V přípravách je totiž další vlajkový telefon, který má zatím jen interní označení Motorola Frontier, případně Frontier 22. Ovšem podle toho, co se proslýchá půjde o jeden z nejlepších vlajkových strojů letošního roku. Prémiově vypadá i design telefonu na renderovaném snímku, který zveřejnily stránky WinFuture.

Je jasné, že když mluvíme o vlajkovém telefonu, očekáváme, že jej pohání prémiový procesor. Tím v případě modelu Motorola Frontier bude Snapdragon 8 Gen1 Plus. Tento čipset je jakousi vylepšenou verzí původního Snapdragonu 8 Gen1. Prémiová je i foto výbava, kdy přední kamera má rozlišení 60 MPix a hlavní fotoaparát je trojitý. Primární snímač má údajně 200 MPix a OIS. Sekunduje mu 50 MPix širokoúhlý objektiv a 12 MPix teleobjektiv s dvojnásobným zoomem.

Výrobce ale nešetří ani na kapacitě baterie, která má 4500 mAh. Navíc podporuje 125 W kabelové nabíjení a 30 W nebo 50 W bezdrátové nabíjení. A také parametry displeje vypadají zajímavě. Zakřivený OLED panel má úhlopříčku 6,67 palce, FullHD+ rozlišení a vysokou obnovovací frekvenci 144 Hz. Prý podporuje barevný gamut DCI-P3 a HDR10+. Dále se na síti dá dohledat, že v rámci paměťové konfigurace jsou připraveny tři verze s 8/128 GB, 8/256 GB a 12/256 GB. Kdy Motorola telefon Frontier představí zatím nevíme. Ale vzhledem k použitému procesoru to nebude dřív, než ve druhé polovině letošního roku.