Po svém čínském uvedení na konci loňského roku se řada telefonů Xiaomi 12 chystá i na trhy globální. O tom už nepochybujeme, protože telefony postupně procházejí různými certifikacemi potřebnými pro prodej mimo Čínu. Dokonce podle čerstvé zprávy získal evropskou certifikaci shody (CE) i model Xiaomi 12X.

Evropská certifikace CE pro telefon Xiaomi 12X znamená jediné, a to že se i tento model brzy podívá na evropský trh. Co ale můžeme z certifikačního výpisu vyčíst? Globální verze telefonu má číslo modelu 2112123AG. Dále zjistíme, že má předinstalovanou nadstavbu MIUI 13 a i když to výpis neuvádí, čekáme že operačním systémem je Android 12. Baterie globální verze má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. V tomto parametru se tedy od čínské verze neliší. K tomu ještě tipaři odhadují, že i na evropském trhu najdeme v balení nabíjecí adaptér, USB kabel a sluchátka.

Ovšem další parametry globálního Xiaomi 12X jsou stále v utajení. Proto si zatím jen zopakujeme, co nabízí čínská verze. Je to 6,28palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením, Dále procesor Snapdragon 870 spárovaný s až 12 GB operační paměti a až 256 GB interního úložiště. Hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix primární senzor, 13 MPix širokoúhlý objektiv a 5 MPix teleobjektiv. Přední kamera má 32 MPix. Těžko ale říci, zda a jestli vůbec výrobce tyto specifikace u globální verze změní. A úplně na závěr ještě dodáme, že stejnou certifikaci získal i telefon Redmi 10 2022, takže i on se zřejmě dostane na evropské trhy.