Společnost OnePlus a Oppo loni spojily své síly na přípravách nových telefonů. I když je každá ze společností vydává samostatně, na jejich vývoji a výrobě se podílejí. Takovou první vlaštovkou jejich spolupráce je telefon OnePlus 10 Pro. Jeho představovačka proběhla podstatně dřív, než jsme čekali a telefon okamžitě zaznamenal obrovský zájem fanoušků a potenciálních kupců. Přestože jde o po všech stránkách prémiový telefon, nemusí být posledním super telefonem v letošním roce. Je totiž možné, že je v přípravách další model, který se může jmenovat OnePlus 10 Ultra.

Informaci o tom, že OnePlus pracuje na dalším vlajkovém telefonu přináší na svém twitterovém účtu tipař Yogesh Brar. Sice přímo nezmiňuje, že nový telefon dostane název OnePlus 10 Ultra, ale je to prý pravděpodobné. Půjde tedy zřejmě o vylepšený Pro model, který může mít NPU jednotku MariSilicon X společnosti Oppo a jeho uvedení patrně proběhne ve druhé polovině roku. Naopak řada telefonů Oppo Find X5 využije optiku společnosti Hasselblad, kterou zatím exkluzivně používal jen OnePlus.

Tipař také dodává, že model Ultra je už nyní ve fázi EVT, což je zkratka pro Engineering Verification Testing. Znamená to první fázi testování, kterou výrobce provádí na prototypech. Následují další dvě fáze testování, než je finální produkt připravený pro uvedení na trh. A tomu by odpovídal i odhad uvedení modelu Ultra v příštím pololetí. Tato informace je pro nás zajímavá i z toho důvodu, že OnePlus doposud model Ultra nemá a nejvyšším modelem v řadě byla vždy verze Pro. Každopádně to vypadá, že sdílení technologií společností OnePlus a Oppo může přinést nové možnosti pro oba výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.