Google už pracuje na projektu svého prvního ohebného telefonu už nějaký ten pátek a pomalu se už začínají blížit do finiše. Telefon by se nakonec podle všeho neměl jmenovat Pixel Fold, ale raději poněkud méně interesantně Pixel Notepad. Aby se to pak nepletlo s Chromebooky a klasickými notebooky… Každopádně by ale Google měl mít v rukávu jedno pořádné eso a tím je cena. Ohebné telefony jsou stále (zcela zaslouženě) vnímány jako předražený luxus a cesta k “normálu” je stále dlouhá. Ale tenhle kousek by měl vše přece jen přiblížit.

Tvrdí to alespoň poslední zprávy serveru 9to5Google, které citují zákulisní zdroje a mají ohledně ceny velmi přesnou představu. Pixel Notepad by tak prý měl stát kolem 1400 dolarů, což je stále výrazně méně, než 1800 dolarů za Samsung Galaxy Z Fold3. Výrobci se v poslední době ohledně cen ohebných telefonů opravdu snaží. Pochvalu si zaslouží třeba OPPO, kteří stlačili cenu Find N až na hodnotu kolem 1200 dolarů. A pád cen by se doufejme neměl zastavit jen tam a ohebné kousky konečně prorazí do reálného mainstreamu.

Google se podle všeho ani nebude snažit kvůli nízké ceně moc osekávat výbavu. Pixel Notepad tak má dostat čipset Google Tensor (GS101) spolu s až 12 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti. Jediným ústupkem by tak měl být údajně fotoaparát, který by měl být slabší, než je tomu u řady Pixel 6. Premiéra prvního ohebného telefonu Googlu se odhaduje někdy na třetí čtvrtletí letošního roku a jako první se samozřejmě dočká americký trh. Ale do konce by měla dorazit i globální verze.