Sotva jsme si včera shrnuli kompletní specifikace herního telefonu Lenovo Legion Y90, máme tu další čerstvou zprávu. Lenovo totiž údajně pracuje na dalším herním stroji z řady Legion, který má ale zatím jen interní označení „Halo“. Zprávu zveřejnil na svém twitterovém účtu spolehlivý tipař @evleaks s tím, že přidal i renderovaný snímek chystaného telefonu a několik specifikací.

Při pohledu na renderovaný obrázek chystaného herního stroje Lenovo si všimneme, že má celkem „neherní“ design. Vzhledem spíš připomíná klasiku v podobě displeje se středovou „dírou“ pro přední kameru a mírně atypicky tvarovaného modulu hlavního fotoaparátu se třemi snímači a LED bleskem. A právě pohledem na záda telefonu se dostáváme k prvnímu parametru. Tím je primární senzor s rozlišením 50 MPix a podporu AI.

Mezi dalšími parametry tipař zmiňuje 6,67 palcový P-OLED displej s FullHD+ rozlišením, 144 Hz obnovovací frekvencí a 300 Hz vzorkovací frekvencí. V hlavním fotoaparátu najdeme kromě 50 MPix senzoru i 13 MPix a 2 MPix snímače. Ovšem asi tím nejzajímavějším je typ použitého procesoru. Je jím 4nm čipset Qualcomm SM8475 s GPU Adreno 730. Může tedy jít o Snapdragon 8 Gen1 Plus, protože standardní procesor má označení SM8450. V rámci pamětí je prý k dispozici 8/12/16 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporuje 68 W nabíjení. Jaký bude obchodní název tohoto telefonu tipař neuvádí, ale jeho uvedení zřejmě proběhne ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.