Sotva jsme si včera shrnuli kompletní specifikace herního telefonu Lenovo Legion Y90, máme tu další čerstvou zprávu. Lenovo totiž údajně pracuje na dalším herním stroji z řady Legion, který má ale zatím jen interní označení “Halo”. Zprávu zveřejnil na svém twitterovém účtu spolehlivý tipař @evleaks s tím, že přidal i renderovaný snímek chystaného telefonu a několik specifikací.

Při pohledu na renderovaný obrázek chystaného herního stroje Lenovo si všimneme, že má celkem “neherní” design. Vzhledem spíš připomíná klasiku v podobě displeje se středovou “dírou” pro přední kameru a mírně atypicky tvarovaného modulu hlavního fotoaparátu se třemi snímači a LED bleskem. A právě pohledem na záda telefonu se dostáváme k prvnímu parametru. Tím je primární senzor s rozlišením 50 MPix a podporu AI.

Mezi dalšími parametry tipař zmiňuje 6,67 palcový P-OLED displej s FullHD+ rozlišením, 144 Hz obnovovací frekvencí a 300 Hz vzorkovací frekvencí. V hlavním fotoaparátu najdeme kromě 50 MPix senzoru i 13 MPix a 2 MPix snímače. Ovšem asi tím nejzajímavějším je typ použitého procesoru. Je jím 4nm čipset Qualcomm SM8475 s GPU Adreno 730. Může tedy jít o Snapdragon 8 Gen1 Plus, protože standardní procesor má označení SM8450. V rámci pamětí je prý k dispozici 8/12/16 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporuje 68 W nabíjení. Jaký bude obchodní název tohoto telefonu tipař neuvádí, ale jeho uvedení zřejmě proběhne ve třetím čtvrtletí letošního roku.