Včera nás šikulové z LetsGoDigital potěšili prvními neoficiálními rendery chystaného Xiaomi MIX 5 Pro a dnes přihodili pro dobrou míru i souhrn pravděpodobných specifikací. Tento telefon je s největší pravděpodobností opravdu nakonec přeznačené Xiaomi 12 Ultra, takže má jít i absolutní špičku v celém portfoliu značky. A výbava pak tomu samozřejmě bude odpovídat. Design by měl být v zásadě už finalizován, protože rendery jsou založeny na mnoha odhalených informacích a únicích. Ať už šlo o snímek chystaného krytu telefon, snímek prototypu nebo spousta dalších.

Každopádně by pak měl být Xiaomi MIX 5 Pro opravdu fešák s full-screen pěkně zaobleným displejem. Mělo by jít o 6.73-palcový AMOLED panel s WQHD+ rozlišením a adaptivní 120 Hz obnovovací frekvencí. Případně ještě s 1500 nity maximálního jasu a podporou HDR10 a Dolby Vision. Čtečka otisků prstů bude samozřejmě integrovaná ale mnohem zajímavější pak má být integrovaný selfie fotoaparát přímo pod displejem. O výkon se postará procesor Snapdragon 8 Gen spolu s 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Solidní 5000 mAh kapacita baterie by pak teoreticky měla umět i 200W HyperCharge nabíjení.

Hlavním tahákem má ale samozřejmě být fotoaparát. Ten bude opravdu s masivním modulem na zadní straně a čtveřicí senzorů. Také i s certifikací Leica, která by byla pro Xiaomi premiérou. Informace o hlavním senzoru se rozcházejí, některé zdroje tipují 50 Mpx Samasung Isocell GN5 a jiní pak 50 Mpx Sony IMX 766 s OIS. Doprovodné senzory pak mají být 48 Mpx ultra-wide a 48 Mpx periskopické telefoto s 5x zoomem. Ale netušíme zaměření toho posledního, možná půjde o další zoom nebo možná monochrom. K zahození ale nebude ani trojitý LED blesk a dTOF laserový autofokus.