Loni se společnost Xiaomi vrhla do segmentu skládacích telefonů a představila svůj první telefon tohoto typu. Uvedla jej na jaře v řadě Mix a už na podzim tipaři avizovali, že se připravuje jeho druhá generace. Xiaomi Mix Fold 2 se dostane na trhy letos a výrobce jej vylepší a odstraní některé neduhy, kterými první generace trpěla. Půjde hlavně o navýšení obnovovací frekvence obou displejů.

Nu a k displeji telefonu Xiaomi Mix Fold 2 a také k některým dalším parametrům se na čínském Weibo vyjádřil i známý tipař Digital Chat Station. Především potvrdil, že telefon dostane 8 palcový LTPO displej, o kterém se spekulovalo už dříve. Jde o vnitřní obrazovku a její rozlišení je 2,5K. Rozložený telefony tedy dosáhne velikosti menšího tabletu.

Dále tipař dodává, že Xiaomi u svého skládacího telefonu druhé generace vsadí na vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1. Tím se Mix Fold 2 zařadí k letošním prémiovým strojům. Ovšem kromě skládacího modelu nám Xiaomi letos naservíruje dva telefony s interním označením “thor” a “loki”. U nich tipaři očekávají špičkovou foto výbavu. A dokonce se spekuluje i o dalším skládacím telefonu Mix Flip, který by se mohl stát konkurentem telefonům z řady Samsung Galaxy Flip. Ale samozřejmě se zatím bavíme jen o odhadech tipařů, které Xiaomi nepotvrdila.