Fanoušci společnosti Samsung už jistě netrpělivě vyhlížejí letošní vlajkové telefony z řady Galaxy S22. Jejich uvedení proběhne na začátku příštího měsíce, takže čekání nebude dlouhé. Ovšem Samsung to nejsou jen prémiové stroje. V několika produktových sériích najdeme i telefony střední třídy a nižší střední třídy, které výrobce pravidelně aktualizuje. Například v řadě Galaxy F loni vyšlo několik zajímavých telefonů, kdy za všechny připomeňme celkem populární model Galaxy F52. Nyní to vypadá, že v přípravách je další telefon, a to Samsung Galaxy F23.

Tento stroj ale asi hned tak na trhu neuvidíme, protože jeho loňského předchůdce Samsung uvedl v červenci/júli. To ale neznamená, že by Samsung Galaxy F23 nemohl už teď projít testy Geekbench. V testech telefon figuruje s kódovým označením SM-E236B. Z výpisu sice moc parametrů jako vždy nevyčteme, ale můžeme aspoň zjistit jaký procesor jej pohání a s jakou kapacitou RAM prošel testy.

Samsung u modelu Galaxy F23 sáhl po osmi jádrovém procesoru z dílen Qualcomm s označením „lito“, což je zřejmě Snapdragon 750G. Při testech čipset doplnilo 6 GB operační paměti a systéme Android 12. V Single-core testu telefon nasbíral 640 bodů a ve více jádrovém testu 1820 bodů. V závěru ještě dodejme, že pokud Samsung zopakuje svou loňskou strategii, kdy na trh poslal v podstatě dva stejné telefony s obchodními názvy Galaxy F22 a Galaxy M22, můžeme dva modely čekat i letos. Telefony se tedy možná objeví na některých trzích jako Galaxy F23 a na některých jako Galaxy M23.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.