Čínské Lenovo si svoji herní značku Legion v poslední době velmi slušně hýčká a sype z rukávy pod její záštitou i velmi povedené herní telefony. Tím dalším v řadě má už někdy v únoru být model Lenovo Legion Y90 a nám se dnes dostaly do ruky jeho v podstatě kompletní specifikace. Ty pochází od obvykle velmi dobře informovaného čínského tipstera @Pandaisbald a dá se jim tak věřit. Na papíře telefon vypadá jako jeden z nejvýkonnějších kousků na trhu a výbava bude opravdu nekompromisní ve všech ohledech.

Lenovo Legion Y90 by tak třeba mělo být vůbec prvním telefonem s neskutečnými 22 GB RAM. Sice by fyzické paměti bylo “jen” 18 GB a vše doplňovaly 4 GB té virtuální, ale porce je to gigantická. Stejně tak kuriózně je řešeno i úložiště, které má mít plných 640 GB, pravděpodobně s 512 GB + 128 GB čipy. Proč zrovna takhle asi nikdo netuší, ale jde to každopádně zajímavé. O hrubý výkon nebude nouze také díky procesoru Snapdragon 8 Gen 1 a můžeme jen doufat v nějaké ještě efektivnější chlazení, než je v kraji zvykem. Tenhle kousek totiž opravdu pořádně topí…

Displej bude také obří se 6.92-palcovou úhlopříčkou a 144 Hz Samsung E4 AMOLED panelem se 720 Hz dotykovou samplovací frekvencí. Fotoaparáty u herních modelů nejsou zrovna prioritou, ale tvůrci nezanedbali ani to. Hlavním senzorem tak má být 1/1.32″ 64 Mpx OV64A s doplňkovým 16 Mpx kouskem a hlavně pak 44 Mpx Samsung GH1 selfie kamerka. Baterie s kapacitou 5600 mAh bude také umět až 68W nabíjení. Hráči pak jistě ocení až šest herní tlačítek na těle telefonu. Půjde ale samozřejmě poměrně o cvalíka s rozměry 176 x 78.8 x 10.5 mm a váhou 268 g.