Sága pojmenování chystaného nejvyššího modelu nové high-end řady od Xiaomi dostala opět novou kapitolu. Chvíli to vypadalo, že se čínský gigant nakonec rozhodne zůstat u klasického označení Xiaomi 12 Ultra. Ostatně Ultra modely fungovaly velmi dobře i v minulých dvou generacích a název jednoznačně odkazoval na něco extra. Objevovaly se sice i spekulace o přesunu telefonu do designové řady MIX, ale to bylo zákulisními experty několikrát zpochybňováno. Podle posledních zpráv k tomu ale nakonec asi opravdu dojde a telefon prý dorazí jako Xiaomi MIX 5 Pro.

Tvrdí to alespoň šikulové z LetsGoDigital, kteří dnes poslali do světa rendery tohoto telefonu založené na veškerých dostupných informacích. Samozřejmě stále nejde o nic oficiálního, ale už v minulosti se LetsGoDigital často s podobnými rendery trefovali do černého. Pokud se tak vše potvrdí, tak by Xiaomi MIX 5 Pro mělo být opravdu tím současným vrcholem tvůrčí snahy firmy. Rendery nám také ukazují primárně hlavní designové prvky telefonu, mezi kterými se vyjímá obří modul zadního fotoaparátu. Ten má certifikaci Leica a mělo by jít teoreticky o první plody této spolupráce.

Z renderů je také vidět absence “průstřelu” pro selfie kamerku, takže se opět nabízí jejích integrace přímo pod displej. Šlo by tak o pokračování designu minulé generace a jde tak o logickou volbu. A Xiaomi určitě ještě více zapracovali na kvalitě průchodnosti světla pro tuto integrovanou selfie kamerku. Stále ještě ale netuším datum (nejdříve asi čínského) představení telefonu, když jsou optimisté opatrně přesvědčeni o únorovém termínu. Každopádně půjde o absolutní špičku mezi mobilními telefony a dopředu se děsíme nastavené ceny.