Na poli chytrých hodinek jsme se už dlouho nedočkali pořádné revoluce, protože v drtivé většině případů jde jen o drobná vylepšení již existujících konceptů. O nic extrémně nového se nebudou pokoušet ani chytré hodinky Pixel Watch od Googlu. Ale přece jen vstup samotného Googlu do této kategorie dává fanouškům určitou porci naděje na zlepšení. Se systémem Wear OS je totiž zacházeno už historicky lehce macešsky a nedostává možná tolik pozornosti, kolik by si zasloužil. To by mohl teoreticky změnit právě příchod Pixel Watch.

O těchto chytrých hodinkách už se spekuluje nějaký ten pátek, ale oficiálního stále nebylo k dispozici skoro nic. Známý expert Jon Prosser ale čerstvě zveřejnil neoficiální datum představení a vzhledem k jeho reputaci jde o velmi důvěryhodnou informaci. Podle něj by dnem “D” měl být s největší pravděpodobností 26. květen, což koresponduje i s plánovanou letošní I/O konferencí Googlu. A na ní se firma novým produktem určitě velmi ráda pochlubí. Na druhou stranu sám Prosser varuje před legendární vrtkavostí Googlu s ohledem na termíny představení novinek.

Google Pixel Watch by měly být pravděpodobně high-end nebo minimálně vyšší střední třída a konkurovat budou chtít přímo i Apple Watch. První rendery založené na zákulisních informacích ukazují kruhový displej se skoro neexistujícími rámečky a silikonový řemínek v mnoha barvách. Podle nedávných zpráv se uvnitř hodinek měl objevit speciální upravený čipset na základu technologií Samsungu. Tedy podobně jako nedávný čipset Tensor pro potřeby telefonů Pixel.