Nová řada telefonů Redmi K50 by se měla představit veřejnosti v průběhu února, ale podle všeho půjde spíše o seriál na pokračování. Plánována je totiž celá řada rozdílných modelů, které mají využívat širokou škálu dostupných procesorů. Tedy dostupných… Právě v tom je evidentně zakopaný pes a některé z modelů tak bez nejmenších pochybností naberou zpoždění. Kromě Snapdragonů 8 Gen 1 a 870 jsou totiž potřeba i čipsety Dimensity 9000 a 8000 od Mediateku, které se jaksi ještě na trh reálně nedostaly. A to byl Dimensity 9000 představen vůbec jako první…

Vševědoucí čínský “leakster” Digital Chat Station je tak skálopevně, že se minimálně modely Redmi K50 s procesory od Mediateku opozdí. A otázkou zůstává, jak na tom bude nejvýkonnější varianta se Snapdragonem 8 Gen 1. Těch totiž také není zrovna nadbytek. Hlavní hvězdou tak pravděpodobně bude základní Redmi K50 se starým dobrým Snapdragonem 870. Vyšší Pro varianta pak časem dostane Dimensity 8000 a oficiálně nejvýše postaveným modelem bude Pro+ s Dimenisty 9000. Mírně stranou je pak zmíněná herní K50 Gaming Edition se Snapdragonem 8 Gen 1, 2K displejem a 120W nabíjením.

Redmi K50

Alespoň nějaké dobré zprávy ale přece jen máme. Podle zasvěcených čínských expertů by totiž neměla vzrůst cena minimálně základního modelu. Redmi si historicky drží 1999 juanů (asi 315 dolarů) jako výchozí startovací bod, protože tomu tak bylo vždy u minulé trojice generací. Ani letos se tak snad nedočkáme zvýšení této ceny. Ostatně Snapdragon 870 už byl tažným koněm loňského Redmi K40 a zase takové extrémní změny a pokrok od novinky nečekáme. Stále se ale bavíme jen o čínské představovačce a dostupnosti, protože ta globální je zcela ve hvězdách.