Značka OnePlus nám už letos jeden parádní kousek naservírovala, i když OnePlus 10 Pro je zatím dostupný pouze čínským zákazníkům. Na globální verzi se stále ještě čeká a ohledně základního OnePlus 10 je stále ticho po pěšině. Původně se předpokládalo, že je tak kvůli čekání na dostupnost nových procesorů od Mediateku, ale to možná nebude zcela přesné. Podle zpráv z Android Central firma neplánuje využít pro základní verzi Dimensity 9000, kvůli absenci mmWave konektivity u 5G. Což je zásadní pro trh v USA. Na druhou stranu možná dorazí s tímto procesorem poměrně brzy OnePlus 10R.

Vůbec první “R” varianty telefonu od OnePlus jsme se dočkali loni, když nahradila k nevoli fanoušků oblíbenou půl-generační řadu “T”. Navíc byla dostupná pouze pro asijské trhy a my v Evropě ostrouhali. Bohužel se tak dá předpokládat, že i letos půjde o podobný přístup a tak bych na evropskou dostupnost OnePlus 10R nevsadil ani zlámanou grešli. S prodejem firmy pod křídla OPPO tak jednoznačně došlo k pořádnému posunu a překopání celkové strategie. Budeme se tak možná muset smířit jen s jednou high-end řadou ročně…

OnePlus 10R

OnePlus 10R by měl být opět jakousi odlehčenou variantou hlavní řady. Podobně jako loni, kdy dostal namísto top modelu Snapdragonu “jen” Snapdragon 870. Letos má dostat do vínku Dimensity 9000, ale to bude výkonnostní posun, protože tento špičkový čipset Mediateku si troufá i na vlajkový Snapdragon 8 Gen 1. Kromě toho se dá samozřejmě očekávat i 120 Hz AMOLED displej a většina parametrů shodných se základní verzí OnePlus 10. Jen tu zatím nikde nemáme… Každopádně OnePlus 10RT by měl spatřit světlo světa někdy ve druhém pololetí.