Čínské Lenovo v polovině loňského prosince vyhrálo závod o nejrychleji představený model telefonu se Snapdragonem 8 Gen 1. Ale Moto Edge X30  zatím nepředvádí zrovna excelentní prodejní čísla a nemůže se zdaleka rovnat úspěchu třeba Xiaomi 12. Telefon rozhodně není špatný, ale na vině může být veskrze průměrný fotoaparát, který se v zatím dostupných recenzích opravdu moc nepředvedl. Firma si je samozřejmě nedostatků vědoma a tak pilně pracuje na aktualizaci, která by měla Edge X30 pozvednout zpět k výšinám. Tedy alespoň teoreticky na papíře.

Tvrdí to alespoň jeden z hlavních čínských produktových manažerů firmy, Chen Jin Chen, na sociální síti Weibo. Podle jeho slov už je v podstatě připravena masivní aktualizace, která by měla přinést radikální změny a novinky. Dočkat bychom se měli kompletně překopaného algoritmu pro hlavní fotoaparát a také podporu natáčení videa s vyšší snímkovou frekvencí. Kromě toho také i další systémová vylepšení, jako je třeba “Privacy Space”, tedy pravděpodobně obdoba Second Space od Xiaomi na rozdělení pracovní a soukromé plochy či aplikací v telefonu. Aktualizace by se pak měla k uživatelům dostat ještě před čínským Novým rokem, takže do konce ledna.

Moto Edge X30 alespoň útočí na konkurenci cenou, protože jde v Číně o velmi dostupný kousek. A samozřejmě nabídne ve většině kategorií high-end parametry. Kromě Snapdragonu 8 Gen 1 třeba 6.7-palcový OLED HDR10+ displej se 144 Hz nebo 5000 mAh kapacitu baterie se 68W nabíjením. I zadní fotoaparát papírově nevypadá zle, 50 Mpx + 50 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro senzory, ale reálný výkon neoslní. Velmi slušná je pak alespoň 60 Mpx selfie kamerka. Tak snad se s aktualizací zadaří.