Před koncem loňského roku se na scéně objevily telefony řady Xiaomi 12. Na čínském trhu ale debutovaly jen tři modely, jmenovitě Xiaomi 12, 12 Pro a 12X. Ovšem není tajemstvím, že k nim do party letos přibude i vlajkový model Xiaomi 12 Ultra. Tipaři naznačují, že tento telefon Xiaomi představí v březnu/marci. Tento termín totiž koresponduje s uvedením loňského Xiaomi 11 Ultra.

Informace o letošním telefonu Xiaomi 12 Ultra k nám svižně proudí ze všech stran. Začínají tím, že jej pohání vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1. To ale není žádné překvapení, protože tento čipset pohání i standardní a Pro model. Je tu ale ještě jedna záležitost, na kterou tipaři často poukazují, a tou je hlavní fotoaparát. Hned na začátku roku se na síti objevily makety Xiaomi 12 Ultra s obrovským kruhovým modulem zadní kamery. Také první rendery potvrdily tvar i velikost modulu a nyní se o něm na čínské síti zmiňuje i tipař Digital Chat Station.

Tipař tvrdí, že modul skutečně zabere téměř jednu třetinu zadního panelu. Jeho vnější ohraničení je obdélníkové a uvnitř něho je velký kruh, ve kterém leží snímače. Tento design přesně odpovídá jak maketě, tak i renderům telefonů. Digital Chat Station poukazuje i na to, že vzhled modulu fotoaparátu modelu Ultra je velmi podobný designu zadní kamery telefonu z řady Vivo X80. Rozdíl je jen v tomu, že u Xiaomi leží vnitřní kruh pro senzory uprostřed, u Vivo telefonu je uložen na levé straně obdélníkového ohraničení. Podle předchozích odhadů má telefon Xiaomi 12 Ultra čtyři senzory hlavní kamery a jeden z nich je periskopový teleobjektiv s 5× zoomem. Tipaři dokonce odhadují, že se na fotoaparátu podílí společnost Leica.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.