Společnost Samsung připravuje docela zajímavý telefon střední třídy, Samsung Galaxy A53. Tipaři se o tento stroj zajímají už několik měsíců a předpokládají, že může mít na trhu stejný úspěch jako jeho předchůdce Galaxy A52. Za popularitou stojí především dobře vychytaný poměr cena/výkon. Telefony řady Galaxy A se totiž obecně chlubí relativně nízkou cenou.

Včera jsme si shrnuli parametry chystaného telefonu Samsung Galaxy A53. Nebo alespoň ty, které zveřejnili certifikátoři Tenaa. Tato certifikace naznačuje, že se uvedení telefonu blíží, ale ještě je potřeba, aby získal také certifikaci BIS a 3C a prošel testy Geekbench. Ale ještě než se tak stane, podíváme se na reálné fotky, které nám ukazují, jak vypadá zadní panel modelu Galaxy A53. Fotky zveřejnily stránky 91Mobiles, které se ve svých odhadech většinou moc nemýlí.

K designu zadního panelu, který vidíme na reálných fotkách, můžeme říct jednoduše to, že se shoduje s renderovanými snímky z loňska. Obdélníkový modul fotoaparátu má pět výřezů, kdy čtyři z nich patří foto senzorům a pátý LED blesku. Zatím víme, že primární senzor má rozlišení 64 MPix a doplní jej 12 MPix širokoúhlý objektiv a dva 5 MPix snímače. Z výpisu Tenaa víme, že přední kamera má 32 MPix a leží v „díře“ v 6,46 palcovém displeji. Telefon zřejmě pohání procesor Exynos 1200 s 6/8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4860 mAh a podporu 25 W nabíjení. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou One UI 4.0. Tipaři odhadují, že Samsung telefon Galaxy A53 představí v prvním čtvrtletí letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.