Ještě jednou dnes zopakujeme, že příští měsíc bude bohatý na nové telefony. A pokud bychom se zaměřili jen na herní stroje, které výrobci představí v únoru/februári, máme důvod hned k čtyřnásobné radosti. Tipaři totiž odhadují, že dojde na uvedení modelu Redmi K50 Gaming, řady Red Magic 7 a modelu Lenovo Legion Y9. Nu a podle čerstvých informací bude zřejmě uvedená i řada Black Shark 5.

Únor je totiž ve své podstatě pro čínské výrobce zajímavý v tom, že téměř dva týdny probíhají oslavy Nového lunárního roku. A následně po nich je ten správný čas na započetí něčeho nové, což uvedení nových telefonů hezky naplňuje. Ale vraťme se zpět ke značce Black Shark. Informace o tom, že řada Black Shark 5 bude představena v příštím měsíci avizuje upoutávka, která se dnes objevila na čínské síti. Konkrétní termín sice na teaseru nenajdeme, ale informace o tom, že telefony pohání Snapdragon 8 Gen1 tu rozhodně je.

O tom, že jeden z telefonů řady Black Shark 5 pohání Snapdragon 8 Gen1 už nějakou dobu víme. Víme i to, že v sérii jsou dva modely, které mají interní označení Katyusha a Patriot. První z označení patří standardní verzi a to druhé Pro verzi. U standardní verze tipaři očekávají, že dostane procesor Snapdragon 888 Plus. Dále pak displej E4 AMOLED se 120 Hz obnovovací frekvencí a 120 W nabíjení. U Pro verze čekáme již zmíněný Snapdragon 8 Gen1, E4 AMOLED displej se 144 Hz obnovovací frekvencí a také 120 W nabíjení. Oba telefony poběží na operačním systému Android 12. Vzhledem k tomu, že značka Black Shark začíná pomalu na chystané herní telefony oficiálně upozorňovat očekáváme, že už brzy se o jejich parametrech dozvíme víc.