Dopady amerických sankcí udělaly z mobilní divize Huawei opravdu trhací kalendář a nikde to není vidět lépe, než na frekvenci vydávání novinek. V minulosti bývalo dobrým zvykem mít každý rok hned dvě high-end řady telefonů, sérii P na jaře a sérii Mate na podzim. Právě Huawei Mate pak byly vždy příležitostí k představení nového vlajkového čipu, pokroku v displejích nebo lepšího fotoaparátu. Zkrátka vždy šlo o inovativní modely nabízející širokou škálu zajímavých parametrů a designových prvků. Pak ale přišla apokalypsa.

Minulý rok jsme se tak nedočkali nového Huawei Mate vůbec a vše bylo odložena až na 2022. V říjnu jsme se alespoň dočkali konečně nové řady P50, ale na Mate 50 si budeme muset ještě pár měsíců počkat. Představení se předběžně tipuje někdy na červen / červenec. Ale už dnes objevily první koncept rendery chystaného telefonu. Tedy s největší pravděpodobností základního modelu řady Mate 50. Rendery pochází z velmi dobře informovaných a důvěryhodných zdrojů, takže by se finální design měl lišit jen velmi marginálně. Co nás tedy čeká ?

Pro začátek se nám průstřel pro senzor selfie kamerky posunul doprostřed na osu displeje. Ten je samozřejmě opět OLED se zakřivenými boky. Zadní masivní kruhový modul fotoaparátu designově navazuje na minulou generaci, ale najdeme i zásadní změny. Po skončení spolupráce zmizelo logo LEICA a jeden z LED blesků se přemístil přímo do středu kruhu. Jinak budou k mání opět tři foto-senzory, kromě hlavního asi ultra-wide a periskopické telefoto s 5x zoomem. Ale jde samozřejmě jen o odhad. Huawei Mate 50 už je údajně v testovací fází s procesory Kirin 9000 5G, ale těch asi pro prodej nebude dostatek. Takže asi opět jen 4G Snapdragony…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.