Za pár dnů se konečně i na globálních trzích dočkáme telefonů řady Redmi Note 11, která se od loňského října/októbra prodává v Číně. Víme, že globální představovačka proběhne 26. ledna/januára a teoreticky víme i to, které telefony z řady se podívají mimo Čínu. Zatím ale nevím, zda a jak se globální verze budou lišit od těch čínských. Malou nápovědu najdeme na prvních renderovaných snímcích modelů Redmi Note 11 Pro a Note 11 Pro 5G.

Renderované snímky modelu Redmi Note 11 Pro a Note 11 Pro 5G najdeme například na stránkách MySmartPrice. A když se ještě podíváme na web Imgbb najdeme zde také promo materiály, které odhalují i některé ze specifikací tohoto stroje v globální verzi. A když si tohle všechno poskládáme dohromady zjistíme, že globální verze Note 11 Pro je v rámci designu velmi podobná té čínské. Displej má úzké rámečky a mírně širší bradu. Ve středu jeho horní části je „díra“ pro přední kameru. Modul hlavního fotoaparátu je obdélníkový se čtyřmi snímači a LED bleskem, kdy primární senzor má rozlišení 108 MPix. Globální verze půjdou na trh v barvách Graphite Grey, Polar White a Diamond Dazzle.

A s jakými parametry mohou počítat globální uživatelé? Model Redmi Note 11 Pro 4G pohání procesor Helio G96, naopak model Note 11 Pro 5G dostane zatím nespecifikovaný procesor Qualcomm. Oba telefony pak mají 6,67 palcový displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Není ale zřejmé, zda jsou obrazovky typu AMOLED nebo LCD. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Tolik tedy k tomu, co je v této chvíli známo. Další specifikace a podrobnosti snad Redmi zveřejní ještě před představovačkou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.