Véčkový Samsung Galaxy Z Flip3 je určitě jedním z nejpovedenějších ohebných telefonů s tím to designem. Letos bychom se ale konečně měli dočkat i pořádné dávky konkurenčních modelů, takže už snad nebude tak osamělý. Kromě hlavního velkého vnitřního ohebného displeje tento telefon nabízí i menší externí sekundární, který ale oficiálně nemá plnou funkcionalitu. Zvládne tak třeba jen zobrazování notifikací, ale kompletní nabídku funkcí a možností musíte využít hlavní displej. Tedy pokud nepatříte k šikulům z XDA Developers fóra.

Jeden z jejich zdatných vývojářů (konkrétně jagan2) totiž vyprodukoval modifikaci, který znatelně rozšiřuje možnosti využití tohoto displeje. Z klasického zobrazování notifikací a základních informací tak dostanete v podstatě plně funkční displej telefonu. S trochou šikovnosti se tak dá využívat telefon i v zavřeném stavu a není nutné jej otvírat na jakoukoli složitější operaci. Funguje dokonce i změna orientace obrazovky, takže je možné si zjednodušit život v mnoha aplikacích.

Toto nové řešení tvůrci napůl žertovně nazvali CoverScreen OS a samozřejmě má ještě četné mouchy a limitace. Ale i tak jde o velmi zajímavý doplněk, který vylepšuje uživatelské pohodlí již tak výborného Samsungu Galaxy Z Flip3. Tedy ne, že by ho asi v našich končinách někdo měl v míře větší než hojné… Modifikace je ale ke stažení zadarmo na stránkách XDA Developers, takže by určitě byla škoda ji vynechat. Podobné uživatelské projekty jsou vždy potěchou pro komunitu, protože často nahrazují vynechané, nebo nedodělané věci od oficiálních vývojářů. Jen tak houšť.