V podstatě od začátku loňského roku nás značka Vivo informovala o tom, že chystá svůj historicky první tablet. Tipaři o něm poměrně hodně spekulovali s tím, že se jej dočkáme ještě v roce 2021. Tyto úvahy ale ukončil viceprezident Vivo, který na začátku druhé poloviny loňského roku potvrdil, že tablet oficiálně představí až v první polovině roku 2022. A před několika měsíci jeden z tipařů avizoval, že tablet Vivo prý pohání procesor Snapdragon 870.

Po čase se opět podíváme na to, jaké specifikace tablet Vivo může mít. A opět se spolehneme na dobře známého tipaře Digital Chat Station. Na čínském Weibo totiž potvrdil, že tablet opravdu dostane procesor Snapdragon 870. Čipset výrobci loni velmi rádi používali nejen u telefonů střední třídy, ale i u tabletů, u kterých na něj vsadily společnosti Xiaomi a Lenovo. Kromě toho tipař uvádí, že displej tabletu má obnovovací frekvenci 120 Hz a úzké rámečky s „dírou“ pro přední kameru.

Baterie má kapacitu 7860 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 44 W. Tablet poběží na systému Android s nadstavbou Origin OS. Údajně má prý i funkci sdílení obsahu s dalšími zařízeními značky Vivo. Tipař přidal i cenu, za kterou se tablet může prodávat na čínském trhu. Měla by se točit kolem 2000 jüanů, což je v přepočtu zhruba 315 dolarů. Z loňska také víme, že si Vivo zaregistrovalo ochrannou známku Vivo Pad, takže je docela možné, že to bude obchodní název chystaného tabletu. To ale samozřejmě výrobce zatím nepotvrdil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.