Momentálně hýbou mobilním světem v rodině Redmi novinky o globální, či evropském, představení řady Note 11. Ale samozřejmě se výhledově chystá i „ne-Note“ verze telefonu. Tento přídomek už ostatně dávno v podstatě ztratil smysl, protože se velikosti telefonů v zásadě normalizovaly. Jediné rozdíly tak jsou obvykle jen v samotném vybavení. A dnes se na internetu objevily velmi nadějné specifikace telefonu, který experti odhadují právě na Redmi 11. Stoprocentní to samozřejmě není, ale číst v čínských certifikacích je pro tyto šikuly denním chlebem.

A několik takových je už k dispozici, takže je možné v zásadě rekonstruovat některé hlavní parametry Redmi 11. Podle všeho by měl telefon dostat FullHD+ displej se 120 Hz obnovovací frekvencí, takže půjde pravděpodobně o IPS panel. Některé modely řady Note 11 sice dostanou AMOLED panely, ale tohle by měl být přece jen níže orientovaný telefon. Tomu má odpovídat i použitý procesor, kterým údajně teoreticky bude Snapdragon 690. Ten sice v dnešní době hrubým výkonem asi neoslní, ale stále se jedná o velmi solidní kousek, navíc s podporou 5G sítí. Dobrý základ pro v zásadě low-end telefon.

A tvůrci jsou odhodláni nabídnout i něco extra. Proto by údajně 5000 mAh baterie Redmi 11 měla umět až 67W rychlo-nabíjení. To je na nižší třídu opravdu pořádný bonus, protože těchto hodnot nedosahují ani některé aktuální vlajkové modely. Třeba takový chystaný Samsung Galaxy S22 má umět jen 45W. O jablečných kouscích ani nemluvě. Pro nižší třídu by to znamenalo skok vpřed a třeba by se konkurence brzy chtěla vyrovnat. Datum představení ani cenu Redmi 11 ještě vůbec netušíme, ale snad budeme brzy moudřejší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.