V říjnu k nám na stránky zabloudily informace o zbrusu nové laserové gravírovačce značky ORTUR, která je určena primárně pro začátečníky v oboru. A po několika měsících můžeme s radostí přivítat jejího nástupce Aufero Laser 2, který je všech ohledech velkým krokem vpřed. Navíc se ani moc nepohnulo s cenou, takže jde o parádní gravírovačku pro univerzální domácí použití. Určitě tak stojí za to se jí podívat trochu podrobněji na zoubek.

Protože jde o laserovou gravírovačku určenou pro začátečníky, tak její sestavení a uvedení do provozu je velmi jednoduché. Tvůrci zapracovali i na manuálu, který teď má 71 stran v 10 jazycích a je plný názorných barevných obrázků. K tomu je samozřejmě k dispozici i soubor detailních učebních videí na YouTube kanále značky. K zahození pak nejsou ani dvě fanouškovské skupiny na Facebooku (ZDE a ZDE) s více než 20.000 členy. Takže není problém se přihlásit o radu nebo se zapojit do diskuze.

Gravírovačka Aufero Laser 2 se může pochlubit opravdu parádní rychlostí. Obvykle dosahují gravírovačky kolem 10.000mm/min, ale novinka zvládne až 15.000mm/min. To jsou parádní čísla patřící k absolutní špičce. Výbava zahrnuje zbrusu novou základní desku deváté generace, rychlejší ESP32 čip nebo nejpokročilejší firmware ORTUR 1.8. Na výběr je také hned z trojice laserových modulů, takže si vyberete přesně co potřebujete. LU2-2 hlavice s výkonem až 1600mW a fixním ostřením se hodí pro jemnou práci, kdežto hlavice LU2-4-SF a LU2-4-LF s až 5.000mW výkonu a větším laserovým svazkem jsou jako stvořené pro tvrdší materiály a na řezání. To vše ale s celou řadou nových bezpečnostních prvků a čtyřmi stupni ochrany, takže jde opravdu o ideální kus pro nováčky.

 

Příjemně narostla i maximální gravírovací plocha, která je teď skvělých 390 x 390 mm. To už je pořádný kus materiálu na úpravu. Škála podporovaných materiálů je navíc opravdu široká, takže můžete pracovat s materiály od dřeva a bambusu, přes kůži a plast až po keramiku a nerez ocel. Laser samozřejmě u spousty materiálů zvládne i řezání. Potěší plná kompatibilita s nejpoužívanějšími kusy gravírovacího software, ať už jde o LightBurn nebo LaserGRBL. Pro Windows 10 a Mac dokonce ani nepotřebujete ovladače. A v březnu by navíc měl být ke koupi i doplňkový OOC2.0 offline modul kontrolního displeje.

Aufero Laser 2

 

Aufero Laser 2 je momentálně k dispozici v úvodní promo akci a koupíte ji tak velmi výhodně. Akce probíhá od 10. ledna do 10. února 2022 8:00 UTC a ceny jsou oproti těm oficiálním nižší o 70 dolarů. Verzi s LU2-2 laserem tak pořídíte jen za 269.99 dolarů a verzi s LU2-4 SF/LF laserem jen za 369.99 dolarů. První tři objednávky každý den obdrží jako bonus zdarma nástavec YRR2.0 pro gravírování válcovitých objektů a další tři pak nástavec pro lepší kalibraci výšky v ose Z. Navíc je vše k mání i z evropského skladu v Belgii.

Aufero Laser 2

A kdo jsou vlastně tvůrci ?

Za novou gravírovačkou stojí firma ORTUR, založená v roce 2018 skupinkou mladých nadšených inženýrů. A jen za pár let se zvládla vypracovala na špičku v oboru. Jejich hlavním zaměřením je právě laserové gravírovaní, ale nebojí se ani produkce zajímavých 3D tiskáren. Jejich mottem je pak „Imagine It, Design It, Make It!“, tedy inspirativní Představ si, Naplánuj a Vyrob. Aufero je pak jejich nová pod-značka, zaměřená právě na levnější produkty pro začátečníky v oboru.