Společnost Garmin je sice primárně zaměřená na vývoj a výrobu civilních GPS přijímačů, ale je také známým výrobcem chytrých sportovních hodinek s GPS. V tomto směru se snaží konkurovat i značce Fitbit, která patří na trhu s nositelnostmi ke špičce. A protože v poslední době je segment nositelností na vzestupu, nezahálí ani společnost Garmin. Posílá totiž na trh řadu hodinek Fenix 7 a s nimi i odolné outdoorové hodinky Epix.

Řada Fenix 7

V této sérii představila společnost Garmin rovnou tři modely, Fenix 7, Fenix 7S a prémiový Fenix 7X. Hodinky jdou do prodeje ve třech velikostech. U modelu Fenix 7S je to 42 mm, u modelu Fenix 7 47 mm a u modelu Fenix 7X 51 mm. Všechny hodinky mají podporu solárního nabíjení. Navíc plocha solárního povrchu narostla o 54 % ve srovnání s hodinkami Fenix 6X Pro. Výrobce vylepšil i výdrž baterie.

Při zapnuté GPS je výdrž baterie modelu Fenix 7 136 až 286 hodin a u modelu Fenix 7S je to 90 až 162 hodin. U prémiového modelu 7X je to rekordních 213 až 578 hodin. Prémiový model má i funkci hands-free LED svítilny, kdy LED světlo může uživatel nastavit na jasné a bílé a nebo červené. Světlo lze přepnout i do režimu stroboskopu. Všechny troje hodinky podporují GPS v pásmu L5, které má větší šířku, výkon a díky tomu i větší přesnost. Cena standardního modelu hodinek je 699,99 dolaru, Fenix 7S přijde na 899,99 dolaru a prémiový model Fenix 7X stojí 999,99 dolaru.

Garmin Epix

Tento model hodinek se znovu objevil na scéně po sedmi letech od uvedení prvních hodinek Epix. Má většinu specifikací hodinek Fenix 7, ale výrobce v tomto případě použil 1,3 palcový OLED displej, který je neustále zapnutý. Nové outdoorové hodinky Epix jdou na trh ve velikosti 47 mm a jejich baterie vydrží až 16 denní běžného provozu a 6 dní s aktivovaným režimem vždy zapnutého displeje. Funkci, kterou zde ale nenajdeme je LED svítilna a podpora solárního nabíjení. Ovšem stejně jako hodinky řady Fenix 7 podporují push notifikace, Garmin Pay a zdravotní funkce. Těmi jsou monitoring tepové frekvence, dechu, stresu a nebo monitoring spánku. Hodinky Epix ve verzi s ocelovým rámem stojí 899 dolarů a verze se safírovým ciferníkem a titanovým rámem přijde na 999 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.