Chystaná vlajková řada OPPO bude pořádnou událostí a určitě zastíní nedávné OnePlus 10 Pro. Ostatně po spolknutí sesterské značky OPPO získalo i několik vychytávek, které byl původně exkluzivní. Předevčírem jsme se tak třeba dozvěděli, že Pro varianta Find X5 bude mít u svých fotoaparátů certifikaci Hasselblad. Tou se zatím chlubilo jen OnePlus, ale evidentně nastal čas se podělit.  Nová řada by měla obsahovat trojici modelů, ale Lite by měl být jen přeznačeným Reno7 5G s designem odlišným od Find X5. A dnes jsme se dočkali dalšího potvrzení parametrů základního modelu.

Specifikace OPPO Find X5 už se na webu objevily před pár týdny, ale dnes je potvrdil jeden z těch nejpovolanějších zdrojů. Slavný čínský “leakster” Digital Chat Station se prostě nemýlí, takže můžeme vše brát jako hotovou věc. Telefon tak dostane špičkový čipset Mediatek Dimensity 9000 a bude tak v zásadě soupeřit výkonem i s Pro variantou. V porovnání se Snapdragonem 8 Gen 1 bude mít Dimensity 9000 asi o fous slabší grafiku, ale hrubý výkon procesoru je možná dokonce lepší. Jen doufejme, že budou křemíkové zázraky včas dostupné. Každopádně jde o pořádný pokrok od Snapdragonu 870 u Find X3.

Základní verze nové řady také nebude žádná lehká váha v oblasti fotoaparátů. Papírově dokonce bude mí stejnou sestavu, jako vybavenější sourozenec. Ale samozřejmě není jasné, zda půjde u 50 Mpx + 50 Mpx + 13 Mpx o zcela stejné senzory. Pravděpodobně spíše ne. Kromě toho má mít telefon i 5000 mAh baterii s 80W klasickým a 50W bezdrátovým nabíjením. Na trh by se novinky měly dostat někdy po oslavách čínského Nového roku, které vypuknout 1. února.