Značka Vivo se zřejmě rozhodla, že telefonů v jejich produktové řadě „Y“ je pořád málo a proto vydala další nový kousek. Je to model Vivo Y55, který je docela podobný svému sourozenci Y55s 5G z konce loňského roku. Nový telefon Vivo představilo na tchajwanském trhu a proto se můžeme i my podívat na jeho specifikace a cenu.

Hlavní parametry

Jak jsme už naznačili, nový telefon Vivo Y55 a loňský Y55s 5G jsou si hodně podobné. U loni vydaného telefonu byla hlavním tahákem obří baterie s kapacitou 6000 mAh a šlo o první Vivo telefon s takto velkou baterií. U letošního modelu Y55 výrobce kapacitu akumulátoru snížil, ale i tak je 5000 mAh s podporou 18 W nabíjení stále solidní parametr. I další specifikace jsou zhruba stejné.

LCD displej má opět úhlopříčku 6,58 palce, FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 60 Hz. Snímač otisků prstů leží na hraně přístroje a v kapkovitém výřezu nad obrazovkou najdeme přední 8 MPix kameru. Rámečky kolem displeje jsou relativně úzké a brada je širší. Na trh jde telefon v barvě Gradient Blue a Black.

Když se podíváme na zadní panel zjistíme, že design modulu hlavního fotoaparátu se mírně změnil a ve srovnání s telefonem Vivo Y55s v něm přibyl jeden senzor navíc. Máme tu ale opět primární 50 MPix snímač a 2 MPix snímač a do třetice je tu i další 2 MPix senzor. Druhý a třetí snímač funguje jako makro objektiv a senzor pro zaznamenání hloubky ostrosti. Naopak na postu procesoru se nic nemění, takže i Vivo Y55 pohání čipset Dimensity 700 s podporou 5G sítí. K dispozici jsou 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou Funtouch OS 12. Vivo Y55 jde na Tchaj-wanu do prodeje za 7990 tchajwanských dolarů, což je v přepočtu zhruba 290 dolarů amerických. Zda se telefon dostane i na další trhy výrobce zatím nepotvrdil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.