Už nějakou dobu tipaři naznačují, že společnost Samsung připravuje novou sérii tabletů. Řada Samsung Galaxy Tab S8 údajně obsahuje tři modely, jmenovitě Galaxy Tab S8, Tab S8 Plus a Tab S8 Ultra. Podle specifikací, které se už také před pár dny objevily jde o prémiová zařízení a Samsung je může podle předběžných odhadů uvést ve druhé polovině letošního roku.

Tato informace je stará sotva pár dnů a dnes tu máme zprávu úplně čerstvou, která avizuje, že řada Samsung Galaxy Tab S8 může na trhy dorazit podstatně dřív. Když se podíváme na Twitter na účet známého tipaře Maxe Jambora zjistíme, že chystané tablety dorazí už v únoru/februári. Vzhledem k tomu, že Samsung na 8. února plánuje svou prezentační akci Galaxy Unpacked pro uvedení vlajkových telefonů řady Galaxy S22 může zároveň s nimi uvést i tablety. Jambor je o tom v podstatě přesvědčen.

Odhadované parametry

O parametrech tabletů se tipař nezmiňuje, ale i tak si zopakujeme co zatím víme. Tablety Galaxy Tab S8, Tab S8 Plus a Tab S8 Ultra mají 11 palcový, 12,7 palcový a 14,6 palcový displej. Tab S8 má obrazovku typu LTPS TFT s QHD+ rozlišením. Tablety Tab S8 Plus a Tab S8 Ultra nabízí AMOLED panel s rozlišením QWXGA+ a WQXGA+. Všechny tablety pak podporují obnovovací frekvenci 120 Hz. Nejvyšší model Ultra má přední duální kameru se dvěma 12 MPix snímači. Tab S8 a Tab S8 Plus mají jeden 12 MPix senzor přední kamery. Zadní kamera u všech tří tabletů má 12 MPix senzor a 6 MPix širokoúhlý objektiv.

Tablety údajně pohání procesor Snapdragon 8 Gen1 a doplnilo jej 8/16 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Baterie jednotlivých modelů mají kapacitu 8000 mAh, 10090 mAh a 11200 mAh. Operačním systémem je ve všech případech Android 12 s nadstavbou One UI 4.1. Mezi funkcemi najdeme podporu 5G, Wi-Fi 6, UBS-C, S Pen, bezdrátový DeX a snímač otisků prstů.