Naši pravidelní čtenáři si jistě vzpomínají, že na konci září/septembra proběhla na čínském trhu zajímavá prezentace. A jistě si v souvislosti s tím také vzpomenou, že na ní byla představená úspěšná řada Redmi Note 11. Telefony se v Číně prodávají rychlostí blesku, ale na globálních trzích stále chybí. Jak dlouhé bude čekání na ně jsme v podstatě až do dnešního dne nevěděli, protože ani společnost Xiaomi a ani značka Redmi se zveřejněním termínu globální představovačky nespěchaly.

Dnes ale konečně máme jasno v tom, kdy se řada Redmi Note 11 na globální trhy podívá. Xiaomi totiž na svém twitterovém účtu oznámila, že uvedení plánuje na 26. ledna/januára na 20 hodin GMT+8. Upoutávka je natolik stručná, že se nedozvíme, které z modelů Redmi globálně představí, a to je škoda. Telefonů v řadě je přece jen několik a už z dřívějška víme, že některé jsou vydány jen pro čínský trh. A dokonce z teaseru nevyčteme kde přesně řada Redmi Note 11 bude globálně debutovat.

Jedno je ale jisté. Telefony Redmi Note 11 jsou s jinými obchodními názvy už na indickém trhu. A podle času, ve kterém má představovačka začít se pravděpodobně jedná o evropskou prezentaci. V této chvíli se deduktivně dostaneme i k tomu, že Redmi určitě představí model Note 11S. A vzhledem k tomu, že na teaseru Xiaomi avizuje uvedení „série“ půjde aspoň o dva telefony. Teoreticky může jít i o standardní verzi Note 11 s podporou 4G, protože se nedávno na síti objevily její evropské ceny. Zatím tedy jen spekulujeme, takže raději počkejme na potvrzení, které konkrétní modely Redmi globálně představí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.