Naši pravidelní čtenáři si jistě vzpomínají, že na konci září/septembra proběhla na čínském trhu zajímavá prezentace. A jistě si v souvislosti s tím také vzpomenou, že na ní byla představená úspěšná řada Redmi Note 11. Telefony se v Číně prodávají rychlostí blesku, ale na globálních trzích stále chybí. Jak dlouhé bude čekání na ně jsme v podstatě až do dnešního dne nevěděli, protože ani společnost Xiaomi a ani značka Redmi se zveřejněním termínu globální představovačky nespěchaly.

Dnes ale konečně máme jasno v tom, kdy se řada Redmi Note 11 na globální trhy podívá. Xiaomi totiž na svém twitterovém účtu oznámila, že uvedení plánuje na 26. ledna/januára na 20 hodin GMT+8. Upoutávka je natolik stručná, že se nedozvíme, které z modelů Redmi globálně představí, a to je škoda. Telefonů v řadě je přece jen několik a už z dřívějška víme, že některé jsou vydány jen pro čínský trh. A dokonce z teaseru nevyčteme kde přesně řada Redmi Note 11 bude globálně debutovat.

Jedno je ale jisté. Telefony Redmi Note 11 jsou s jinými obchodními názvy už na indickém trhu. A podle času, ve kterém má představovačka začít se pravděpodobně jedná o evropskou prezentaci. V této chvíli se deduktivně dostaneme i k tomu, že Redmi určitě představí model Note 11S. A vzhledem k tomu, že na teaseru Xiaomi avizuje uvedení „série“ půjde aspoň o dva telefony. Teoreticky může jít i o standardní verzi Note 11 s podporou 4G, protože se nedávno na síti objevily její evropské ceny. Zatím tedy jen spekulujeme, takže raději počkejme na potvrzení, které konkrétní modely Redmi globálně představí.