Čínští Xiaomi se do kategorie ohebných telefonů poprvé pustili loni a jejich prvotina MIX Fold rozhodně nebyla špatná. V mnoha ohledech dokonce posunula vývoj vpřed a navíc byla (na domácím) trhu levnější než srovnatelné modely konkurence. O jejím nástupci se spekuluje už poměrně dlouhou dobu, ale podle všeho to nebude letošní jediný plán firmy na ohebný telefon. Renomovaný čínský „leakster“ Digital Chat Station tak dnes přišel s informacemi o plánu Xiaomi na „véčko“ telefon s high-end parametry a velmi agresivně nastavenou cenou.

Ohledně výbavy tohoto véčkového telefonu toho zrovna moc neodhaluje, ale na pár zajímavých střípků i tak dojde. Dočkat bychom se tak měli čipsetu Snapdragon 8 Gen 1 nebo protaženého ohebného displeje s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. K zahození nebude ani 50 Mpx hlavní 1/1.5″ senzor fotoaparátu. Designově zatím netušíme zhola nic, protože jsme v minulých týdnech a měsících měli možnost vidět hned několik véčkových patentů z produkce Xiaomi. Minimálně jednomu z nich tak možná bude novinka podobná. Na žádné extra výstřelky to ale nevypadá.

Mnohem zajímavější jsou pak spekulace ohledně ceny tohoto telefonu. Čínský expert totiž míní, že by se cena měla pohybovat na úrovni mainstreamových vlajkových telefonů. Tedy těch neohebných, aby bylo jasno. To by mohlo znamenat pořádné zamíchání kartami na trhu, protože i ty nejlevnější ohebné kus momentálně začínají na cenách přes 1000 dolarů. A takový průměrný mainstreamový high-end telefon klasického střihu v Číně stojí řekněme 600-700 dolarů. Tady by mohli Xiaomi bodovat. Digital Chat Station také zmiňuje i snahu  o lehký, tenký telefon pro dámskou ručku. Ale ruku na srdce, stylové „véčko“ bychom rádi i do naší masivní chlapské tlapy.