Telefony z řady Samsung Galaxy S22 jsou v posledních dnech poměrně hodně v kurzu. Je to především proto, že jde o vlajkové stroje a jejich oficiální představení se kvapem blíží. Dokonce nás tipaři už seznámili i s globálními cenami jednotlivých modelů. Víme i to, že budou celkem tři a jde o Galaxy S22, Galaxy S22 Plus a Galaxy S22 Ultra. A dnes se zaměříme na prostřední model, Samsung Galaxy S22 Plus.

Na svém twitterovém účtu totiž tipař Ishan Agarwal zveřejnil údajně oficiální renderovaný snímek telefonu Samsung Galaxy S22 Plus a k němu přidal i některé z jeho hlavních parametrů. Vzhled telefonu je v podstatě jednoduchý a snad jediným designovým „výstřelkem“ je tvar modulu hlavního fotoaparátu. Rámečky kolem displeje jsou velmi úzké a symetrické, tedy i brada je subtilní. Ve středu horní části obrazovky je malá „díra“ pro přední kameru. Tlačítka napájení a ovládání hlasitosti jsou na pravé hraně.

Při pohledu na zadní panel vidíme, že modul hlavního fotoaparátu leží v levém horním rohu, je trojitý a sahá až ke hraně. Otvory pro snímače jsou stejně velké a napravo od nich je LED blesk. K fotoaparátu tipař uvádí, že obsahuje 50 MPix širokoúhlý objektiv a technologii Adaptive Pixel pro vylepšení videa. Co se týče displeje, má podle tipaře maximální jas 1750 nitů a adaptivní obnovovací frekvenci. Celková hmotnost telefonu je 195 gramů a baterie má kapacitu 4500 mAh. Akumulátor podporuje rychlé nabíjení s výkonem 45 W, což se může zdát v dnešní době u vlajkových telefonů málo, ale Samsung si na nějaké extra rychlé nabíjení zrovna nepotrpí. A k použitému procesoru Agarwal dodává, že například ve Velké Británii půjde Galaxy S22 Plus na trh s Exynosem 2200 a údajně nejen tam.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.