V únoru/februári dojde na představení několika vlajkových telefonů, ale ani v březnu/marci o ně nebudeme ochuzeni. Podle tipařů právě v březnu společnost Oppo globálně uvede svou řadu Find X5 se třemi modely. V sérii tak najdeme standardní Find X5, dále Find X5 Lite a prémiový model Oppo Find X5 Pro. Samozřejmě nejvíc se mluví o modelu Pro, ale něco málo už víme i o verzi Lite a také standardní verzi.

Dnes se ale znovu podíváme na telefon Oppo Find X5 Pro. Na stránkách Coolapk a vlastně i na Twitteru tipaři zveřejnili reálné fotky telefonu. Jedná se o snímek zadního panelu s modulem fotoaparátu a také o snímek rozsvíceného displeje s údaji o některých parametrech. Z fotek je zřejmé, že displej je zakřivený, ale bohužel vidíme jen jeho střed bez horní a spodní části. Také fotka zadního panelu je podobně ořezaná, ale o přesto vidíme, že modul fotoaparátu má tvar deformovaného obdélníku se třemi snímači. V modulu je i popisek „powered by MariSilicion“, což je vlastní NPU čip společnosti Oppo. Vpravo dole logo Hasselblad odkazuje na optiku této švédské firmy.

Dále ze snímků můžeme vyčíst, že Find X5 Pro má kódové označení CPH2305 a jde proto o globální verzi. Tipaři uvádějí, že displej je typu AMOLED LTPO 2.0 s 2K rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Přední kamera má 32 MPix snímač Sony IMX709. Hlavní fotoaparát pak tvoří dva 50 MPix snímače Sony IMX766 a jeden 13 MPix senzor Samsung S5K3M5. A asi není potřeba dodávat, že telefon pohání vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1 spojený s 12 GB RAM, 3 GB virtuální RAM a 256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 80 W kabelového nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení. A nesmíme zapomenout ani na nadstavbu ColorOS 12.1.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.