Zbrusu nová vlajková loď OnePlus 10 Pro se představila čínským zákazníkům jen minulý týden a po první várce se jen zaprášilo. Globální fandové tak musí tiše čekat, až se tento parádní telefon dostane také k nim. Ale čekání by nakonec nemuselo být nijak extrémně dlouhé, alespoň si to myslí indický tipster Yogesh Barr. Podle jeho slov už totiž OnePlus 10 Pro vstoupilo do fáze soukromého testování jak na indickém, tak i evropském trhu. Oficiální představení by tak mělo proběhnout nejdříve v půli března, ale pravděpodobnější je termín konce března.

To je v zásadě dobrá zpráva, ale pro fanoušky bude hlavní zejména cenové nastavení telefonu. O high-end parametry nouze není, protože telefon je nabitý solidními specifikacemi. Ty zahrnují třeba 6.7-palcový LTPO 2.0 AMOLED displej s QHD+ rozlišením a 120 Hz, nebo čipset Snapdragon 8 Gen 1. Případně 5000 mAh kapacitu baterie s 80W klasickým a 50W bezdrátovým SuperVOOC nabíjením. Ani fotoaparáty nejsou k zahození, když hlavní 48 Mpx senzor Sony IMX789 doplňují 50 Mpx Samsung ISOCELL JN1 a 8 Mpx telefoto, případně 32 Mpx selfie kamerka.

Globální OnePlus 10 Pro ale možná nebude první novinkou pro příští týdny a měsíce. Po základním modelu OnePlus 10 sice stále ani vidu, ani slechu, ale možná se připravuje alespoň OnePlus Nord CE 2 5G. Ten by měl údajně mít kompletní testovací fázi už dokonce za sebou. Takže se teoreticky má ukázat světu možná už v průběhu února. O jeho konkrétní výbavě toho moc není známo, ale mělo by jít o midrange model navazující na původní Nord CE. Vzhledem k datu dostupnosti nových Mediateků bych se spíš přikláněl k použití nějakého Snapdragonu, ale to jen spekuluji.