Skládací telefon společnosti Google patří mezi zařízení, na jejichž uvedení čekáme už delší dobu. Google na něm pracuje už poměrně dlouho a čas od času se o něm na síti zmínili i tipaři. Jejich zvěsti byly ale nejasné a o obchodním názvu se také jen spekulovalo. Nicméně všichni tipaři předpokládali, že telefon Google  vydá v produktové řadě Pixel jako Google Pixel Fold. To ale platilo jen do dneška. Podle nových zvěstí se prý skládací telefon jmenuje Google Pixel Notepad.

Nové zprávy najdeme na stránkách 9to5Google a kromě změny obchodního názvu na Google Pixel Notepad ne můžeme dozvědět i něco málo navíc, například i o ceně tohoto skládacího stroje. Stránky uvádějí, že telefon má podobnou konstrukci jako Oppo Find N a Google prý uvažoval i o názvu Pixel Logbook, ale nakonec se přiklonili k názvu Pixel Notepad. Samozřejmě tato informace není potvrzená, takže se i název může ještě změnit. Je ale pravděpodobné, že z obchodního názvu výrobce vypustí číselné označení, protože přece jen jde o první a svým způsobem experimentální telefon.

Z toho, co tipaři odhadují o specifikacích připomeňme vlastní procesor Tensor (GS101). Čipset doplní až 12 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. To jsme ostatně mohli nedávno vyčíst i z testovacího výpisu Geekbench. A v závěru se ještě podívejme, jak na tom může být chystaný skládací telefon s cenou. Ta je prý zcela překvapivě nižší než u skládacího telefonu Samsung Galaxy Z Fold 3, který stojí 1799 dolarů. Taková cena je jistě zajímavá hlavně proto, že jde o první skládací Google telefon.