Modely řady Xiaomi 12 byly představeny ještě koncem loňského roku, ale první várka dorazila k čínským zákazníkům až v průběhu ledna. Ti globální si pak ještě budou muset na vytoužené „mazlíky“ počkat nejméně do února. Ale klidně ještě mnohem déle. Firma ale rozjíždí už dopředu pořádnou propagaci nových telefonů a dnes se tak pochlubila dvěma zásadními novými technologiemi u Xiaomi 12 Pro. Obě jsou jak jinak spojené s displejem telefonu, který je opravdu výkladní skříní. Minimálně do předpokládaného drobného pokroku u Xiaomi 12 Ultra…

Variabilní rychlost obrazovky během swipování

Xiaomi 12 Pro využívá high-end AMOLED panel s LTPO 2.0 technologií a 120 Hz obnovovací frekvencí. Díky tomu využívá i variabilní možnosti obnovovací frekvence v rámci lepší spotřeby energie. Vyšší frekvence totiž samozřejmě automaticky znamená vyšší zátěž pro baterii. To je ale momentálně u všech high-end telefonů standardem. Xiaomi ale jsou ještě o krok dál a jako první zavedli i regulaci frekvence během swipování. Právě změny obrazovek při tažení jsou prvkem, kdy opravdu poznáte výhody 90 nebo 120 Hz. Nová technologie Xiaomi pak využívá 120 Hz pouze při prvním doteku a postupně vše snižuje podle rychlosti tahu. Je tak možné snížit vše až na 10 Hz nebo dokonce 1 Hz aniž uživatel něco pozná.

Přirozené barvy a ochrana očí

Stejně jako mnoho dalších telefonů má i Xiaomi 12 Pro vestavěný ochranný filtr proti škodlivému modrému světlu. Na rozdíl od konkurence ale sází na individuální filtrování oproti tomu obecnému. Díky tomu jsou tak i při odfiltrování škodlivého modrého světla nedotčeny barevné odstíny.

Samozřejmě kromě toho je displej s certifikací A+ od DisplayMate špička i ve všem ostatní. Ať už jde o podporu Dolby Vision, podporu HDR videa až s 1000 nitů nebo DC dimming až s 10.000 úrovněmi. Nejlepší displej od Xiaomi v historii a s velkým náskokem. Už aby byl u nás.