Čínské OPPO si pro nás chystá nové telefony řady Find X5 a dočkáme se jich s největší pravděpodobností někdy v březnu. Hlavní dávku pozornosti na sebe určitě strhnou dva vlajkové modely a odlehčené Find X5 Lite tak bude trochu stranou. Může ale jít o velmi zajímavý kousek, takže by byla škoda mu nevěnovat pozornost. Podle posledních informací se totiž bude jednat o telefon, který jsme už dříve měli možnost vidět na čínském trhu. Půjde tak jen o přeznačení pro potřeby globálního trhu, tedy minimálně toho evropského.

Tímto telefonem nemá být nic jiného, než OPPO Reno7 5G. Alespoň tomu napovídají informace z certifikační platformy EU, kde se tento kousek objevil pod modelovým označením CPH2371. Jde stále o poměrně nový kousek představený loni v listopadu, takže by přeznačení Reno7 5G rozhodně nebylo špatným tahem. Jen by se fanoušci museli smířit s designem, který s plnotučnou řadou Find X5 nemá moc společného. Dva hlavní modely totiž asi budou mít velmi zajímavý design zadního modulu fotoaparátu v podobě lichoběžníku.

Výbava se pravděpodobně od čínské verze lišit nebude, takže OPPO Find X5 Lite bude velmi slušná střední třída. Dostaneme tak třeba 6.43-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením, 90 Hz obnovovací frekvencí a integrovanou čtečkou otisků prstů. Případně procesor Snapdragon 778G doplněný až o 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Zadní trojitý fotoaparát má 64 Mpx + 8 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro senzory, plus 32 Mpx selfie kamerku. K zahození pak není ani 4500 mAh s bleskurychlých 60W nabíjením. S rozumně nastavenou cenou může jít o velmi dobrý kousek i pro Evropu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.