Fanoušci Xiaomi už začínají být jako na trní, protože nový super high-end telefon jejich miláčků je konečně na spadnutí. Řeč je samozřejmě o Xiaomi 12 Ultra, které se by mělo představit odhadem nejpozději někdy v průběhu února. Základní modely řady už se v Číně prodávají, takže je čas i na nejvýše postavený kousek. Od něj se očekávají skoro zázraky hlavně v oblasti mobilní fotografie a v podstatě nikdo nepochybuje, že půjde o nového krále v DxOMarku. Huawei P50 Pro už přece jen sedí na trůnu poměrně dlouho a je tak ideální čas na nového vládce.

Známý čínský „leakster“ Digital Chat Station už před pár dny zveřejnil informace, že by se sestava foto senzorů Xiaomi 12 Ultra neměla příliš lišit od předchozí generace. Tedy minimálně v počtu a rozlišení těchto senzorů. Ale teoreticky se může stát i to, že půjde opravdu i o shodné senzory fyzicky. Rozdílem by tak mohla být spekulovaná optika Leica a samozřejmě i algoritmická vylepšení. S velkou pravděpodobností by telefon měl dostat i vlastní Xiaomi ISP Surge čip pro zpracování fotografií.

Další informace také potvrzují to, že jedním ze senzorů bude znovu periskopické telefoto s 5x optickým zoomem. Ten byl k mání už i Xiaomi Mi 11 Ultra a celkové možnosti zoomu se jak známo vyšplhaly na 120x přiblížení. Dá se tak předpokládat, že něco podobného se plánuje i u nové generace. Odborníci se ale ještě stále neshodli na celkovém počtu foto senzorů, protože názor Digital Chat Station není jediný. Z nedávného snímku krycího obalu telefonu to totiž stále vypadá spíše na čtveřici senzorů. No uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.