Únor bude pro korejský Samsung opravdu rušným měsícem, protože představení vlajkové řady Galaxy S22 bude jen vrcholkem ledovce. Pořádně masivním vrcholkem, ale k vidění toho bude mnohem více. Třeba levnější telefony z jejich stáje z řady Galaxy M a Galaxy A. Optimisté čekají také představení high-end tabletů Galaxy řady Tab S8, ale tam si spíš ještě chvíli počkáme. Opatrné předpovědi odhadují prezentaci těchto kousků až na druhé pololetí letošního roku. Ale možná si v Samsungu pospíší a termín se tak ještě o něco posune.

Každopádně se už na webu objevily první rendery a specifikace těchto tabletů. Stejně jako u řady S22 by měla být k dispozici hned trojice modelů, odlišená primárně velikostí displeje. Základní Tab S8 má mít 11-palcový LTPS TFT FullHD displej, ale Galaxy Tab S8+ vše vylepší na 12.7-palcový AMOLED QWXGA+ (tedy 2800 x 1752 pixelů). A nejvyšší Tab S8 Ultra pak bude pořádný macek se 14.6-palcovým WQXGA+ displejem. Všechny modely budou mít 120 Hz, extrémně tenké rámečky a šetřit se nebude ani na výkonném hardwaru. Uvnitř tak prý najdeme procesory Snapdragon 8 Gen 1 doplnění o 7 GB RAM a 128/256 GB vnitřní paměti. Ale dostane se i na microSD slot.

Masivní budou i kapacity baterií, základní verze si vystačí s 8000 mAh a vše poroste přes 10.090 mAh až po 11.200 mAh. Všechny údajně se 45W rychlo-nabíjením. Hlavní fotoaparát má být duální se 13 Mpx + 6 Mpx ultra-wide senzor, plus 12 Mpx selfie kamerka v průstřelu displeje. A Ultra varianta přihodí pro dobrou míru ještě druhý 12 Mpx selfie senzor. Celá trojice pak bude k mání ve Wi-Fi nebo 5G verzích a ceny budou opravdu závratné. Pokud se potvrdí nedávné odhady, tak i nejlevnější kousek bude začínat na zhruba 850 dolarech. Nic pro škudlily.