Čínské Lenovo si evidentně zakládá na světových premiérách a prvenstvích. Minulý rok tak třeba poměrně překvapivě vyfoukli Xiaomi titul prvního telefonu se Snapdragonem 8 Gen 1 díky představení Motorola Edge X30. A možná se pomalu schyluje k další loupeži, tentokrát na poli mobilních foto senzorů. Jen před pár dny se vynořily spekulace, že souboj o první telefon s 200 Mpx senzorem asi vyhraje Xiaomi s Note 11. Tomu se ale včas podle všeho pokusí zabránit chystaný model Motorola Frontier. Jeho specifikace se dnes totiž už vynořily online.

Motorola Frontier by měl být špičkový telefon bez velkých kompromisů, protože dostane do vínku opět nový čipset Snapdragon 8 Gen 1. Kromě něj ale také ještě až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. V koutě nezůstane ani displej, u kterého by se mělo jednat o 6.67-palcový AMOLED panel s FullHD+ rozlišením a 144 Hz obnovovací frekvencí. Šetřit se ale nebude ani nabíjecím systému, protože 125W klasické a 50W bezdrátové nabíjení jsou momentálně asi to nejlepší na trhu. Vše pak samozřejmě zastřešené systémem Android 12. Na první pohled opravdu solidní vlajková loď.

Třešničkou na dortu ale pak bude právě zmíněný fotoaparát. Vše odstartuje 60 Mpx selfie kamerka s Omnivision OV60A senzorem. Ale to je pouze předkrm. Hlavní chod naservíruje 200 Mpx hlavní senzor Samsung S5KHP1, asistovaný 50 Mpx ultra-wide Samsung S5KJN1SQ03 a 13 Mpx telefoto Sony IMX663. Z podobných obřích čísel se nejedno marketingové srdce blaženě tetelí. Motorola Frontier by mohla dorazit někdy během třetího čtvrtletí letošního roku. A uvidíme, zda opravdu opět předběhne kolegy ze Xiaomi. Souboj je stále otevřený a klidně může překvapit ještě někdo jiný.