Čínský trh se dočkal nové řady Redmi Note 11 už v říjnu loňského roku, ale na ty globální si musíme počkat přece jen o trochu déle. Jejich vydání už je sice na spadnutí, ale nic konkrétního stále nemáme potvrzeno. S tím jak se množí podrobné informace o těchto telefonech, tak je jasné, že čekání už nebude dlouhé. Zasvěcené zdroje opatrně hovoří o pravděpodobném představení koncem ledna a tento předpoklad vypadá logicky. Dnes se k nám také dostaly i údajné chystané evropské ceny jednotlivých  paměťových variant základní verze telefonu.

Podle nich by globální Redmi Note 11 měl být k mání ve třech variantách a stejně tak ve třech barevných odstínech. Na výběr tak má být ze 4GB+64GB, 4GB+128GB a rovnou 8GB+128GB. Přeskočit 6 GB sice vypadá zvláštně, ale už jsme viděli záhadnější firemní rozhodnutí. Nabídka barev pak má zahrnovat světle modrou Star Blue, šedou Graphite Gray a temnější modř Twilight Blue. Evropské ceny by pak měly začínat na 250 eurech a přes 290 euro vyšplhat až na 330 euro. To vzhledem k výbavě upřímně nevypadá nijak extra lákavě…

Globální verze se navíc od té čínské má v několika ohledech i lišit a to nejen ve výbavě. Nedočkáme se tak zcela shodného designu s čínskou variantou. Stejně tak se změní procesor, kterým má být jen 4G kousek Snapdragon 680. Dále pak 6.5-palcový LCD panel s FullHD+ rozlišením a 90 Hz (připomínám, že Redmi Note 10 má AMOLED) nebo 5000 mAh baterie s pouze 18W nabíjením. Papírově lepší ale bude aspoň fotoaparát s 50 Mpx hlavním senzorem, doplněný o 8 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.