Značka Vivo má velmi populární produktovou řadu „Y“. Tu s železnou pravidelností rozšiřuje a pokud se podíváme třeba na loňský rok, tak v této sérii Vivo vydalo zhruba deset telefonů. A ani letos nezůstaneme bez z modelů z této řady. Značka totiž připravuje nový stroj Vivo Y21e, o který se už také začínají zajímat tipaři. Díky nim se dnes můžeme podívat na první renderované obrázky a také na hlavní parametry chystaného telefonu.

Dobrým zdrojem těchto informací jsou stránky 91Mobiles, které ani tentokrát nezklamaly. Ve spolupráci se známým tipařem Ishanem Agarwalem zveřejnily snímky modelu Vivo Y21e. Na renderech vidíme, že telefon má celkem úzké rámečky kolem displeje, ale poměrně širokou bradu. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro přední kameru. Zadnímu panelu dominuje obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se dvěma snímači a LED bleskem. Na pravé hraně najdeme kolébku hlasitosti a tlačítko napájení se snímačem otisků. I když to na renderech není vidět, počítáme s tím, že na spodní hraně leží USB-C port, mřížka reproduktoru, mikrofon a 3,5 mm audio jack.

Co se specifikací týče, můžeme prý čekat 6,51 palcový LCD displej s rozlišením HD+. Výrobce údajně sáhl po procesoru Snapdragon 680 a doplnil jej 3 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Je ale pravděpodobné, že do prodeje půjdou i jiné paměťové verze. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu nabíjení s výkonem 18 W. Přední kamera má rozlišení 8 MPix a světelnost f/1.8. Hlavní fotoaparát tvoří 13 MPix snímač se clonou f/2.2 a 2 MPix senzor se světelností f/2.4. Rozměry Vivo Y21e jsou 164,2 × 76 × 8 mm při hmotnosti 182 gramy. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Funtouch OS 12.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.