Naděje milovníků kompaktních telefonů se letos opět budou upírat hlavně na jablečné produkty, protože na malý Android výrobci prostě nemají vůli. Svatým grálem se tak pro tyto fanoušky stane asi iPhone SE 3, který by měl spatřit světlo světa pravděpodobně v březnu. A informace o jeho výbavě, potažmo designu, jsou v posledních dnech lehce konfliktní. Dnes přiložil další polínko do ohně spekulací i tipster @xleaks7, který zveřejnil CAD rendery s údajným designem tohoto chystaného telefonu. A nutno dodat, že jdou ostře proti předchozím spekulacím.

Doteď se totiž bralo za bernou minci, že iPhone SE 3 v podstatě naváže na starobylý design svého předchůdce a opět tak dostaneme v podstatě přebalený iPhone 8. Nové rendery sice ukazují zcela stejné rozměry (tedy 138.4 x 67.3 x 7.3 mm), ale s kompletně překopanou přední stranou. Ta by měla konečně odstranit archaické široké rámečky displeje a zvednout tak úhlopříčku displeje na 5.69-palců. Na druhou stranu by zmizel i  čtečka otisků prstů Touch ID a přibylo by nevkusné vykousnutí displeje pro senzory a selfie kamerku. Takže z designu iPhone 8 by mávnutím kouzelného proutku byl spíše iPhone XR.

Změny by pak samozřejmě měly nastat i uvnitř, kde by měl vládnout procesor Apple A14 Bionic, nebo dokonce A15 Bionic. Zachován by ale měl být jen jediný foto senzor na zádech telefonu. Modernější kabátek a zvětšení reálného displeje při zachování rozměrů by asi většina fandů spíše ocenila. Otázkou ale zůstává, do jaké míry jsou tyto rendery pravdivé. Renomovaný jablečný expert Mark Gurman totiž tvrdil před pár dny něco zcela jiného… Takže na finální slovo asi budeme muset chvíli počkat.