Nové řady telefonů Redmi K50 se dočkáme už někdy v průběhu února, tedy alespoň jejích prvních zástupců. Vše by měly odstartovat model K50 a K50 Gaming Edition, který by pak v březnu doplnil Redmi K50 Pro. Jak ale známe marketingové plány Xiaomi poslední doby, tak zdaleka nepůjde o konečný počet modelů této řady. Každopádně ale bude Redmi K50 opravdu průřezem vyšší střední a high-end třídou telefonů, takže by si měl vybrat opravdu každý. Na výběr totiž bude skoro kompletní všehochuť procesorů napříč dostupným spektrem.

Základní model by měl sázet na osvědčený Snapdragon 870, který nám už ve vyšší střední třídě hezky zdomácněl. Herní K50 Gaming Edition pak samozřejmě nebude chtít dělat kompromisy a raději sáhne po fungl novém Snapdragonu 8 Gen 1. Nu a lehce zpožděné Redmi K50 Pro pak nabídne alternativu s Dimensity 9000. Zajímavě strukturované by mělo být i cenové rozpětí jednotlivých telefonů. Hlavní otázkou je pak především cena herního modelu, vzhledem k drahému čipsetu. Minulá generace K40 Gaming Edition začínala na 315 dolarech, ale to se letos asi nepodaří. Nejlevnější SD 8 Gen 1 telefon (Moto Edge X30) totiž stojí kolem 470 dolarů a nové Redmi tak na tom asi bude zhruba podobně.

Známý čínský “leakster” Digital Chat Station dnes také potvrdil, že všechny tři telefony by měly využívat čtečku otisků umístěnou na boku telefonu. A to i navzdory skoro jistému použití AMOLED panelů. Redmi tomuto řešení věřili ve velké míře i u loňské generace a situace se tak bude opakovat i letos. Osobně dávám přednost integraci čtečky přímo do displeje, ale část uživatelů možná preferuje právě boční umístění. Každopádně nové Redmi už v tomto ohledu mají jasno.