Společnost Motorola má od začátku roku docela napilno. Jednak připravuje svůj vlajkový telefon Edge X30 na uvedení na globálních trzích, ale pracuje i na rozšíření segmentu dalších zařízení. A protože v době pandemie silně stoupl zájem o tablety, připravila pro své fanoušky také jeden tabletový kousek. Konkrétně jde o model Motorola Tab G70, který právě spatřil světlo světa na brazilském trhu. Je tedy pravděpodobné, že se tablet po nějakém čase dostane i na další globální trhy. Proto se pojďme podívat, jaké specifikace čerstvě uvedený tablet má.

Hlavní parametry

Tablet Motorola Tab G70 má 11 palcový IPS LCD displej s rozlišením 2000 × 1200 pixelů. Poměr stran je 15:9 a jas obrazovky dosáhl na 400 nitů. Obnovovací frekvence je 60 Hz. Displej má i certifikaci Widevine pro sledování obsahu ve vysokém rozlišení. Pro dobrý audio zážitek výrobce připravil čtyři reproduktory s podporou Dolby Atmos.

Tablet pohání procesor z dílen společnosti MediaTek a konkrétně jde o Helio G90T. Čipset je postavený na 12nm výrobní technologii s GPU Mali-G76. Doplnily jej 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. Foto výbava obnáší jeden 13 MPix snímač na zadním panelu tabletu a pro video hovory je tu přední 8 MPix kamera. Baterie má kapacitu 7700 mAh a podporuje nabíjení s výkonem 20 W. Určitě zajímavým bonusem je i odolnost podle certifikace IP52. Hmotnost tabletu se vyšplhala na 500 gramů.

Cena a dostupnost

Tablet Motorola Tab G70 jde do prodeje v modrozelené barvě a jen ve verzi s podporou Wi-Fi. Na brazilském trhu se cena vyšplhala na 2399 brazilských realů, což jsou v přepočtu zhruba 433 dolary. Ovšem brazilské ceny telefonů nebo tabletů jsou obecně vyšší díky vysokým daním. Proto je pravděpodobné, že na dalších trzích bude cena poměrně nižší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.