Společnost Motorola má od začátku roku docela napilno. Jednak připravuje svůj vlajkový telefon Edge X30 na uvedení na globálních trzích, ale pracuje i na rozšíření segmentu dalších zařízení. A protože v době pandemie silně stoupl zájem o tablety, připravila pro své fanoušky také jeden tabletový kousek. Konkrétně jde o model Motorola Tab G70, který právě spatřil světlo světa na brazilském trhu. Je tedy pravděpodobné, že se tablet po nějakém čase dostane i na další globální trhy. Proto se pojďme podívat, jaké specifikace čerstvě uvedený tablet má.

Hlavní parametry

Tablet Motorola Tab G70 má 11 palcový IPS LCD displej s rozlišením 2000 × 1200 pixelů. Poměr stran je 15:9 a jas obrazovky dosáhl na 400 nitů. Obnovovací frekvence je 60 Hz. Displej má i certifikaci Widevine pro sledování obsahu ve vysokém rozlišení. Pro dobrý audio zážitek výrobce připravil čtyři reproduktory s podporou Dolby Atmos.

Tablet pohání procesor z dílen společnosti MediaTek a konkrétně jde o Helio G90T. Čipset je postavený na 12nm výrobní technologii s GPU Mali-G76. Doplnily jej 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. Foto výbava obnáší jeden 13 MPix snímač na zadním panelu tabletu a pro video hovory je tu přední 8 MPix kamera. Baterie má kapacitu 7700 mAh a podporuje nabíjení s výkonem 20 W. Určitě zajímavým bonusem je i odolnost podle certifikace IP52. Hmotnost tabletu se vyšplhala na 500 gramů.

Cena a dostupnost

Tablet Motorola Tab G70 jde do prodeje v modrozelené barvě a jen ve verzi s podporou Wi-Fi. Na brazilském trhu se cena vyšplhala na 2399 brazilských realů, což jsou v přepočtu zhruba 433 dolary. Ovšem brazilské ceny telefonů nebo tabletů jsou obecně vyšší díky vysokým daním. Proto je pravděpodobné, že na dalších trzích bude cena poměrně nižší.