Xiaomi naservírovali řadu telefonů Redmi Note 11 čínskému zákazníkovi loni v říjnu a brzy by se tyto model snad měly podívat i na globální trhy. Možná už rovnou i s dalším chystaným členem této řady. Obecně se totiž předpokládá, že nás od představení modelu Redmi Note 11S dělí už je dny. Firma se ostatně brzkým uvedením na trh pochlubila i na sociální síti s novým teaser obrázkem. Jako první by se měli dočkat fanoušci v Indii, ale pak by mělo záhy následovat i další kolečko pro ostatní trhy.

K dispozici jsou už i informace s většinou údajných specifikací telefonů, takže skoro přesně víme, co čekat. Redmi Note 11S by mělo být postaveno na jednom ze 4G čipsetů od Mediateku, pravděpodobně Helio G96. Ačkoliv některé zdroje uvádí i možnost 5G s jednou z variant řady Dimensity. Kromě toho by měl telefon mít 90 Hz displej, 5000 mAh kapacitu baterie nebo 108 Mpx hlavní foto senzor, konkrétně Samsung ISOCELL HM2. Jedním z hlavních taháků má být i ultra-rychlé nabíjení, které by mělo být suverénně nejrychlejší v celé střední třídě.

Dočkat bychom se měli ještě v průběhu ledna, ale konkrétní datum bohužel stále netušíme. A když už je řeč o novinkách řady Redmi Note, tak už se pomalu začíná hovořit o příští generaci. Vývojové cykly výrobců se opravdu začínají dostávat do absurdních rychlostí a tak skoro ani nepřekvapí spekulace o uvedení Redmi Note 12 někdy na začátku druhého pololetí 2022. Tedy samozřejmě nejdříve v Číně. Některé údajné modely už prý mají i označení v čínských certifikacích. Vskutku pořádný fofr.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.