Společnost ZTE, respektive její sub značka Nubia, připravuje rozšíření produktové řady herních telefonů. Hned po vydání vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen1 Nubia naznačila, že si na něj dělá zálusk a použije ho u svých vlajkových strojů. Na začátku měsíce jsme se dozvěděli, že značka pracuje na herním stroji Red Magic 7, který už prošel rukama certifikátorů Tenaa.

Díky certifikačnímu výpisu jsme odhalili některé z jeho parametrů, včetně typu procesoru. Ale jak víme, Tenaa ve svých výpisech u čipsetů specifikuje pouze výrobce, případně počet jader a jejich takt. Z těchto údajů sice odhadujeme, o jaký procesor jde, ale jsou to opravdu jen odhady. Dnes nám ale testovací výpis Geekbench potvrdil, jaký procesor telefon Red Magic 7 skutečné má.

Telefon, podobně jako dalšími certifikacemi, prošel i testy Geekbench s kódovým označením NX679J. Procesor, se kterým byl Red Magic 7 testovaný, má označení „taro“, což je označení pro Snapdragon 8 Gen1. Navíc i rozdělení a tak jednotlivých jader na tento čipset jednoznačně ukazuje. Operační paměť má obřích 18 GB a operačním systémem je Android 12. Také skóre je poměrně vysoké. V Single-core testu telefon získal 1219 bodů a ve více jádrovém testu pak 3732 bodů. Kromě těchto specifikací, které odhalily testy očekáváme i extrémně rychlé nabíjení s výkonem 165 W, které potvrdila certifikace 3C a podle certifikace Bluetooth SIG čekáme také podporu Bluetooth 5.2. Tenaa uvádí, že 6,8 palcový OLED displej má rozlišení 2400 × 1080 pixelů a celková kapacita baterie je zhruba 4500 mAh. Tyto specifikace naznačují, že půjde o opravdu zajímavý herní stroj.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.