OnePlus nám naservírovali na stříbrném podnose svůj nový high-end model OnePlus 10 Pro jen předevčírem. Bohužel prozatím jen pro potřeby čínského trhu, takže na globální verzi si budeme muset ještě asi hezkých pár týdnů počkat. Což je samozřejmě škoda, protože jde o velmi zajímavý kousek, jeden z prvních se Snapdragonem 8 Gen 1. Solidní je i cena, protože se tvůrcům povedlo splnit slib a základní cena je nižší než u loňské generace. A na to zákazník vždy slyší, nezávisle na trhu a regionu.

Ten čínský nám to dokázal hned během prvního dnes prodejů. První várka OnePlus 10 Pro totiž byla k mání právě dnes a moc se na virtuálních pultech neohřála. Veškeré dostupné kousky se totiž prodaly za pouhou vteřinu a poptávka tak masivně převýšila nabídku. Podle konkrétních údajů OnePlus tak za jedinou vteřinu společnost dosáhla čistého zisku 100 milionů juanů, tedy asi 15.7 milionu dolarů. Další vlny prodejů budou určitě následovat velmi záhy, protože hlad po novém modelu OnePlus je evidentní. A na globálním trhu tomu možná výhledově bude podobně.

OnePlus 10 Pro má v rukávu hned několik es a nabízí velmi zajímavé parametry. Třeba velký 6.7-palcový LTPO 2.0 AMOLED displej s QHD+ rozlišením a 120 Hz. Nebo procesor Snapdragon 8 Gen 1, či 5000 mAh baterii s podporou 80W klasického nebo 50W bezdrátového nabíjení. Případně výbornou sestavu fotoaparátů s kombinací 48 Mpx Sony IMX789 s OIS, 50 Mpx Samsung ISOCELL JN1 ultra-wide a 8 Mpx telefoto. To vše samozřejmě i s puncem legendární značky Hasselblad. To vše s cenovkou začínající v přepočtu na 737 dolarech. Kdyby tak podobné cenové plány vydržely i pro globální variantu…